Ombudsmän Förbundskontoret

  • Stefan Cedermark

    Ombudsman

    Stefan Cedermark

    Telefon: 08-587 274 18
    Mobiltelefon: 070- 586 29 07

    stefan.cedermark@malareforbundet.se

    Ansvarar för: prislistetolkningar gällande måleriavtalet, ledamot i avtal- och prislistenämnden, centrala förhandlingar, konkurser och obeståndsfrågor.

  • Jan Staaf

    Ombudsman

    Jan Staaf

    Telefon: 08-587 274 09
    Mobiltelefon: 070-586 29 09

    jan.staaf@malareforbundet.se

    Ansvarar för: IT, bil- och industrilackering, politik och information samt är ledamot i Måleribranschens Avtal- och prislistenämnd.

  • Anders Korneliusson

    Ombudsman

    Anders Korneliusson

    Telefon: 08-587 274 23
    Mobiltelefon: 070- 586 29 10

    anders.korneliusson@malareforbundet.se

    Ansvarar för: avtal - hängavtal samt administrativ avtalsövervakning, centrala förhandlingar, statistik rörande måleri- och lackavtalet, EU- och utstationeringsfrågor samt bemanningsavtalet.

  • Niklas Holmqvist

    Ombudsman

    Niklas Holmqvist

    Telefon: 08-587 274 28
    Mobiltelefon: 070-586 29 05

    niklas.holmqvist@malareforbundet.se

    Ansvarar för: avtal - hängavtal samt administrativ avtalsövervakning, centrala förhandlingar, statistik rörande måleri- och lackavtalet, EU- och utstationeringsfrågor samt bemanningsavtalet.

  • Conny Andersson

    Ombudsman

    Conny Andersson

    Telefon: 08-587 274 05
    Mobiltelefon: 070- 586 29 03

    conny.andersson@malareforbundet.se

    Ansvarar för: avtal - hängavtal samt administrativ avtalsövervakning, centrala förhandlingar, statistik rörande måleri- och lackavtalet, EU- och utstationeringsfrågor samt bemanningsavtalet.

  • Anders Andersson(2)

    Ombudsman

    Anders Andersson(2)

    Telefon: 08-587 274 10
    Mobiltelefon: 076-82 86 128

    anders.andersson@malareforbundet.se

    Ansvarar för: Medlemsrekrytering och organisering, yrkesutbildning, studie- och ungdomsfrågor.

Uppdaterad: